Twilight Saga: New Moon (Alacakaranlık: Yeni Ay)

Yönetmen: Chris Weitz
Senaryo: Melissa Rosenberg ve Stephenie Meyer
Yapım Yılı: 2009, ABD
Oyuncular: Kristen Stewart, Christina Jastrzembska, Robert Pattinson, Billy Burke, Anna Kendrick, Michael Welch, Justin Chon, Christian Serratos, Taylor Lautner, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Russell Roberts, Cam Gigandet, Michael Sheen, Jamie Campbell Bower

Twilight serisinin ilk filmi hakkında yazdığım yorumundan farklı bir şeyler yazmayı çok isterdim. Dünyayı neredeyse kasıp kavuran bu seri, maalesef lise gençlerinin ilgisini çok fazla çekiyor olsa da hem edebiyatta hem de sinemada çok sık işlenen bir konu olan vampirler ve onların dünyaları hakkında farklı, sıradışı, heyecanlandırıcı, yeni bir şey sunmuyor. Kitabını okumadığım için bu vasatlığın gerçek nedeni konusundan emin değilim. Tek bildiğim, yıllar önce sinema salonlarında boy gösteren Dracula, Interview with the Vampire ve Queen of the Damned gibi filmlerin yanında Twilight serisinin ikinci filmi New Moon en az birincisi kadar başarısız.

Bir vampir hikayesinden çok yaramaz lise çocuklarını anlatan bir film edasında olan Twilight‘ı seyretseniz de seyretmeseniz de bir şey kaybetmezsiniz. Vasat filmler rafının iyi örneklerinden birisi.

IMDB Sayfası
Filmin resmi internet sitesi

Author: Doğan Kökdemir

Social Psychologist. Photographer.

Leave a Reply