Petra Berger – Here and Now

Petra Berger, belki de benim ilgi alanıma girdiği için öyle düşünüyorum, yaşam – varoluş – ölüm üçgenini çağrıştıran eserlerle karşımıza çıkıyor hep. Sözlerini anlamadığım (örn., İtalyanca) eserlerde bile hissettirebiliyor bunu. Sanırım ses rengi ve bu renge eşlik eden müzik ister istemez yaşam kokuyor. Zaman zaman içinde İrlanda – İskoçya ezgilerini andıran notaların da birleşimi ile You Raise Me Up‘da olduğu gibi sonsuzluk içinde bir yolculuk başlıyor.

Albüm Within Temptations grubunun klavyecisi Martijn Spierenurg tarafından yazılmış olan In Your Eyes ile başlıyor. Petra Berger’i daha önce dinlediyseniz beklentinize karşılık veren yumuşak bir melodiye ve hüzünlü sözlere kaptırıyorsunuz kendinizi. Parça, albümün geri kalanı hakkında da bilgi veriyor. İkinci parça Conta Sempre Su Di Me tanıdık melodisiyle klasik bir şarkı gibi görünebilir ancak albümde ilk defa seslendiriliyor. If Came the Hour için de benzer şeyleri söylemek mümkün; daha önce enstrumental olarak duyduğumuz parça bu sefer sözleri ile birlikte karşımızda.

Albüme adına veren Here and Now yüksek sesle dinlemeyi isteyeceğiniz bir parça. Klasik bir Petra Berger performansı… mükemmel.

Here and Now

Feel deep within your sense of being
See your own true self awakening
Be where you are right now, the present moment holds the key
Don’t keep the past alive, allow the now to be
Eternally…

The time is here and now, the moment sets you free
We step into a timeless state, into eternity
We’re here to celebrate, let’s make a solumn vow
The time and place is here and now..

See how the light defeats the darkness
Feel it’s warming touch and tenderness
Surrender to the now, become aware of who you are
Don’t wait for more to come, allow the now to be
Eternally…

Petra Berger daha fazla bilgi için:

http://www.petraberger.nl/
http://www.petrabergerfan.net/index2.php

Leave a Reply